ایمنی اتاق کودکان

ایمنی اتاق کودکان و نکات حفظ سلامت آنها

ایمنی اتاق کودکان و نکات حفظ سلامت آنها

ایمنی اتاق کودکان مبحثی بسیار مهم برای حفظ سلامت فیزیکی فرزندان است. اتاق کودک جایی است که ممکن است برای مدتی هرچند کوتاه کودک شما در آن بماند تا شما به کارهای خود رسیدگی کنید از این رو امنیت اتاق کودکان بسیار حائز اهمیت است. برای ایمنی اتاق کودکان باید هوشمندانه عمل کرد و تمامی جوانب را در نظر گرفت چراکه ممکن است در صورت عدم در نظر گیری همه ی احتمالات و عدم تامین امنیت کامل کودک, اتفاق جبران ناپذیری برای فرزند شما رخ دهد از این رو چنانچه کودکی در خانه دارید بهتر است با یک بررسی کامل تمام عوامل خطر زا در اتاق خواب وی را حذف کنید. در این مطلب با برخی نکات ایمنی برای حفظ امنیت اتاق کودک آشنا می شویم.

ایمنی اتاق کودکان

میله های تخت کودک شما باید حداقل ۶۰ میلی متر از هم فاصله داشته باشند ( به قطر یک بطری نوشابه )

تمام پیچ و مهره های تخت کودک شما باید مخفی باشند.

میز و تخت کمد کودک شما باید از چوب طبیعی ساخته شده باشد و نه فرمالدئید

بهتر است همیشه فرزندتان را به پشت بخوابانید

ارتفاع تخت باید متناسب با سن کودک شما باشد

در طراحی اتاق کودکان نباید از مواد پلیمری استفاده کرد چراکه این مواد پر از مواد شیمیایی خطرناک هستند

اتاق را طوری بچینید که محوطه بازی و تخت کودک از پنجره به دور باشد. در صورت امکان پنجره ها را با حفاظ و نرده آهنی حفظ کنید.

در انتخاب پرده اتاق کودک مهم ترین عامل آن است که بافت و الیاف پرده از جنس مواد شیمیایی نباشد

بهتری کفپوش برای اتاق کودک سرامیک و پارکت و کاشی است زیرا به راحتی تمیز می شود . چنانچه قصد دارید از فرش برای اتاق کودکتان استفاده کنید بهتر است فقط یک تکه قالیچه پهن کنید زیرا استفاده از فرش زیاد سبب تجمع گرد و خاک و ایجاد حساسیت می شود.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 168
  • نظرات: 0