تاثیر قرص ضد بارداری بر روی اخلاق

تاثیر قرص ضد بارداری بر روی اخلاق و رفتار زنان

تاثیر قرص ضد بارداری بر روی اخلاق و رفتار زنان

تاثیر قرص ضد بارداری بر روی اخلاق زنان چیست ؟ آیا واقعا قرص بارداری موجب بد اخلاقی در زنان می شود ؟! برخی عقیده دارند خانم ها با مصرف قرص های ضد بارداری بد اخلاق می شوند. جدیدترین یافته های پژوهشگران بیانگرا آن است که مصرف قرص های ضد بارداری تاثیری بر اختلالات خلقی و روحی زنان ندارد.

نتایج به دست آمده از این پژوهش نشان می دهد که نوسانات خلقی و روحی به عنوان یک عارضه جانبی باعث می گردد تا بسیاری از زنان از مصرف این قبیل قرص ها خودداری کنند و به همین علت موارد بسیاری از بارداری ناخواسته به وجود می آید که در نتیجه موجب ایجاد هزینه های مادی و معنوی برای خود فرد خانواده وی و جامعه می شود. در طی این پژوهش انجام شده در رابطه با تاثیر قرص ضد بارداری بر روی اخلاق و رفتار خانم ها , وضعیت خلقی افراد در دو مرحله یکی قبل و دیگری ۳ ماه پس از شروع مصرف این قرص های پیشگیری از بارداری با استفاده از ابزار سنجش خلق مثبت و منفی مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته است. نتایج این بررسی ها نشان می دهد در حقیقت هیچ گونه رابطه معنا داری بین مصرف قرص ضد بارداری و خلق و خوی زنان وجود ندارد. همچنین پژوهشگران توصیه کرده اند که انجام مشاوره در مراکز تنظیم خانواده و نیز افزایش آگاهی خانم ها از نحوه عملکرد کنترل و مدیریت استرس نه تنها زمینه ای مناسب را برای پیشگیری از قطع بی مورد مصرف قرص های جلوگیری از حاملگی و نیز مهار بروز حاملگی های ناخواسته فراهم می کند بلکه در این زمینه شیوه ی زندگی سالم در زنان بیش از پیش نهادینه خواهد شد و بدین ترتیب برخی از مشکلات جامعه که به دلیل برخی ناهنجاری ها مانند بارداری ناخواسته اتفاق می افتد , کاهش خواهد یافت.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 1,841
  • نظرات: 0