پوست زیبا و شفاف با رعایت این نکات تغذیه ای

پوست زیبا

پوست زیبا و شفاف با رعایت این نکات تغذیه ای

تغذیه در داشتن پوست زیبا به طرز چشمگیری موثر است . تاثیر تغذیه در داشتن پوستی سالم و شفاف به قدری اثر گذار است که کرم های زیبایی به اندازه آن اثر ندارند. به طور کلی هر چه سطح تغذیه شما بالاتر و سالم تر باشد پوست شما نیز زیباتر و سالم تر خواهد بود. هرچه غذاهای مصرفی شما سالم تر باشند دفع سموم پوست نیز راحت تر خواهد بود و علاوه بر آن غذای سالم باعث می شود بافت های بدن شما نیز محکمتر و قوی تر باشند و بهتر بتوانند از پوست شما محافظت کنند.

داشتن پوست زیبا مستلزم رعایت نکات تغذیه ای و بهداشتی است. یکی از غذاهای مورد نیاز برای داشتن پوست سالم و شفاف ماهی است . ماهی سرشار از اسیدهای چرب است و به حفظ سلامت پوست شما کمک شایانی می کند. چقندر نیز با خاصیت تصفیه کنندگی خود به کبد شما کمک می کند تا سموم پوست را بهتر دفع کند. اگر گوجه فرنگی و آووکادو را با یکدیگر ترکیب کنید به معجونی شگفت انگیز برای جلوگیری از پیری پوست دست خواهید یافت . در نقطه مقابل باید به یاد داشته باشید همانطور که برخی غذاها می توانند برای پوست مفید باشند , برخی غذاهای دیگر نیز به همان اندازه می توانند به زیبایی پوست ضرر برسانند. مواد غذایی نظیر بسکوییت و شکر و آرد می توانند باعث ایجاد آکنه و جوش و پیری زودرس پوست شوند پس سعی کنید تا جای ممکن این مواد غذایی را از چرخه تغذیه ای خود حذف کنید. تحقیقات ثابت کرده افرادی که چنین غذاهایی را مصرف می کنند دو برابر سایر افراد به التهاب های پوستی دچار می شوند. اما در انتها باید یکی دیگر از مواد غذایی معجزه آور برای سلامتی پوست را معرفی کنیم. حتما نام شکلات تلخ و خاصیت آن برای سلامت پوست را شنیده اید. شکلات تلخ تاثیر به سزایی در سلامت پوست زیبا دارد. اما به یاد داشته باشید که شکلات تلخ یک منبع غنی از انرژی است پس در مصرف آن زیاده روی نکنید.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 1,279
  • نظرات: 0