نور خورشید

۶ ماده غذایی جهت محافظت از پوست دربرابر نور خورشید

همواره توصیه شده است که به جهت محافظ از پوست خود در برابر نور خورشید از انواع کرم‌های استاندارد ضد آفتاب استفاده نمایید.اما بسیاری از افرادی که دارای پوست چرب می‌باشند شاید چندان با این قضیه میانه خوبی نداشته باشند و حاضر نمی‌شوند تا این کار را انجام دهند.

در این مقاله زیباتن قصد دارد تا با معرفی ۶ ماده غذایی به شما کمک کرده تا در برابر اشعه های مضر نور خورشید، از پوست خود محافظت به عمل آورید.
این ۶ ماده غذایی، علاوه بر آنکه از پوست شما دربرابر نور خورشید محافظت کرده، بلکه به عنوان یک رژیم غذایی سالم و سلامت نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

ماهی غنی شده با امگا ۳

نور خورشید

اسیدهای چرب امگا ۳ که در بسیاری از مواد غذایی به خصوص در صدف و ماهی‌های چرب یافت می‌شود، دارای قدرت ضد التهاب باورنکردنی است.تحقیقات نشان می‌دهد به کمک ترکیبات امگا ۳ میتواند سلول‌های پوستی را از آسیب رسانی رادیکال‌های آزادشده توسط نور آفتاب محافظت به عمل آورد. علاوه بر آن استفاده از امگا ۳ در رژیم غذایی و به عنوان یک مکمل، می‌تواند باعث جلوگیری از انواع سرطان پوست گردد.

 

میوه و سبزیجات قرمز و نارنجی

نور خورشید

لیکوپن، رنگدانه های طبیعی و آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی و سایر میوه و سبزیجات قرمز و نارنجی، قدرت سلول‌های محافظ پوست شما در برابر اشعه ماورا بنفش ناشی از نور خورشید را بالا برده و به جلوگیری از ضرر رسانی آن کمک می‌نماید.

شکلات سیاه

نور خورشید

فلاونوئید موجود در شکلات سیاه توانایی محافظت پوست در برابر انواع آسیب‌های پوستی از جمله آسیبهای حاصله از نور خورشید را دارا می‌باشد و همچنین باعث التیام بخشیدن به مواردی همچون آفتاب سوختگی می‌شود.البته استفاده بیش از اندازه آن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود اما اضافه کردن این ماده غذایی به رژیم غذایی شما خالی از لطف نیست.

 

انواع کلم‌ها

نور خورشید

کلم‌هایی مانند کلم بروکلی، کلم پیچ و گل کلم با آنتی اکسیدان‌های ضروری که درونشان نهفته است، به مبارزه پوست شما با رادیکال‌های آزاد شده توسط نور خورشید پرداخته و لایه های دفاعی پوست شما را تقویت می‌نمایند.
این خانواده سبزیجات نیز کمک شایانی به پیشگیری از انواع سرطان‌ها می‌نماید.

 

سبزی‌های خوراکی

نور خورشید

به جرات می‌توان گفت یکی از مهمترین مکمل‌های غذایی، سبزیجات خوراکی می‌باشند.
سبزی‌های خوراکی مانند جعفری، ریحان، مریم گلی و رزماری با مبارزه در برابر رادیکال‌های آزاد شده توسط نور خورشید، دوست خوبی برای پوست ما به عنوان یک آنتی اکسیدان می‌باشند.
از دیگر سبزیجات مفید برای پوست می‌توان به اسفناج و برگ چقندر اشاره کرد که به طور طبیعی، با تقویت لایه های دفاعی پوست، به مقابله با اشعه‌های مضر نور خورشید می‌پردازند.

 

چای سبز و سیاه

نور خورشید

و در آخر نیز باید به خانواده چای اشاره کرد که فواید بسیار زیادی تا به حال از آنها ثابت شده است.
انواع چای سبز و سیاه، میانبری برای محدود کردن جریان خون به سمت منطقه سرطانی بدن می‌باشد. برخی از مطالعات نیز نشان می‌دهد که چای سبز علاوه بر فواید شگفت انگیزی که دارد، منجر به جلوگیری از سرطان پوست نیز می‌شود.

اما در انتها توصیه ما به شما علاوه بر گنجاندن مواد غذایی ذکر شده در رژیم غذایی خود، استفاده مداوم از کرم‌های ضد آفتاب مناسب با پوست شما است، زیرا با توجه به کاهش گاز‌های گلخانه ای، روز به روز به اشعات مضر نور خورشید اضافه شده که در نهایت موجب انواع مشکلات پوستی می‌شوند.

ترجمه توسط تیم ترجمه زیباتن

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,
  • نویسنده: تیم ترجمه زیباتن
  • بازديد: 456
  • نظرات: 0