سالاد بادمجان و کدو رژیمی

طرز تهیه سالاد بادمجان و کدو رژیمی در منزل

طرز تهیه سالاد بادمجان و کدو رژیمی در منزل

سالاد بادمجان و کدو رژیمی یکی از سالادهای خوشمزه و رژیمی است که می توانید در دوران رژیم غذایی خود از آن استفاده کنید . این سالاد علاوه بر آنکه کالری کمی دارد و انرژی اضافه ای در بدن شما ذخیره نمی کند , می تواند باعث احساس سیری در شما شود و بدین ترتیب با مصرف این سالاد خوشمزه تمایل کمتری به مصرف غذاهای پرکالری دیگر خواهید داشت .

مواد لازم برای تهیه سالاد بادمجان و کدو

یک عدد بادمجان بزرگ

سه عدد کدوی سبز متوسط

یک عدد فلفل دلمه ای

دو قاشق چایخوری زیره

چهار قاشق روغن زیتون

یک دسته برگ نعناع

صد گرم پنیر فتا

نصف قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک

مقداری نان خشک آسیاب شده

یک سوم قاشق چایخوری نمک

یک سوم قاشق چایخوری فلفل

طرز تهیه سالاد بادمجان و کدو

در ابتدا بادمجان و کدو را به خوبی شسته و آنها را پوست بگیرید سپس بادمجانها را به چهار قسمت بزرگ تقسیم کرده و کدوها را نیز به صورت طولی ببرید همچنین فلفل دلمه را نیز به چند تکه تقسیم نمایید. حال یک باربیکیو یا یک ماهیتابه نچسب را حاضر کنید و آن را مقداری گرم نمایید. اکنون بادمجان و کدوها را به روغن زیتون آغشته و در ماهیتابه قرار دهید. دانه های زیره را به روی آنها بپاشید و بادمجان و کدوها را کباب کنید. حال فلفل دلمه را نیز اضافه و با باقی سبزیجات کباب کنید. اکنون نمک و فلفل را اضافه و مرتب سبزیجات را پشت و رو کنید و هم بزنید. نعناع را اضافه کنید و تا ۳ دقیقه مرتب هم بزنید. حال مواد را به یک کاسه مخصوص سالاد انتقال دهید و پس از آن پنیر فتا را به صورت خرد شده به سالاد اضافه نمایید. نان خشک آسیاب شده, روغن زیتون و سرکه بالزامیک را نیز به همین ترتیب به سالاد اضافه کنید.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 19,098
  • نظرات: 0