طرز تهیه کیک شکلاتی رژیمی

طرز تهیه کیک شکلاتی رژیمی و بدون شکر در منزل

طرز تهیه کیک شکلاتی رژیمی و بدون شکر

کیک شکلاتی یکی از لذیذترین دسرهایی است که کمتر کسی حاضر به گذشتن از آن است ! چنانچه به دلایل رژیمی امکان چشیدن مزه ی این دسر بی نظیر را ندارید می توانید کیک شکلاتی رژیمی را امتحان کنید ! در این مطلب طرز تهیه کیک شکلاتی رژیمی و سالم و بدون شکر را خواهید خواند.

مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی رژیمی :

تخم مرغ : ۲ عدد

آرد سبوس دار : ۴۰ گرم

عسل : ۴ قاشق غذاخوری

پودر کاکائو : ۲ قاشق سوپخوری

شیر کم چرب : ۴ قاشق سوپخوری

خلال پسته یا بادام : ۳۰ گرم

طرز تهیه کیک شکلاتی رژیمی :

در ابتدای کار زده و سفیده تخم مرغ را از یکدیگر جدا کنید. زرده تخم مرغ به همراه عسل را در یک کاسه بریزید و شروع به هم زدن کنید تا به صورت یکدست و غلیظ درآید. چنانچه به شکر رژیمی دسترسی دارید می توانید به جای عسل از ۲ قاشق سوپخوری شکر رژیمی استفاده کنید. بعد از اینکه مخلوط یکدست شد آرد و پودر کاکائو را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. پس از آن شیر کم چرب را نیز اضافه کرده و مجدد شروع به هم زدن نمایید تا مخلوط یکدست شود. اکنون سفیده تخم مرغ را در کاسه ای دیگر ریخته و با همزن برقی و یا دست به قدر کافی هم بزنید تا کاملا یکدست شود. حالا سفیده را به مخلوط اولیه اضافه کنید . اکنون فر را در دمای ۱۸۰ درجه روشن کنید و اجازه دهید تا مدتی فر گرم شود. قالب کیک را کمی چرب کنید و سپس خلال بادام و یا پسته را در کف آن به طور مرتب پخش کنید . حالا مایه کیک را در قالب بریزید. اجازه دهید بین ۴۵ تا ۵۰ دقیقه کیک در دمای ۱۸۰ درجه بپزد. پس از آن کیک را از فر خارج و نوش جان کنید. این کیک را می توانید هم به صورت گرم و هم به صورت سرد مصرف کنید. به جای خلال پسته و بادام می توانید از مواد جایگزین دیگری چون گردو و یا فندق نیز استفاده کنید.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 17,107
  • نظرات: 0