عوارض پیلینگ

عوارض پیلینگ و لایه برداری پوست چیست ؟

عوارض پیلینگ و لایه برداری پوست چیست ؟

مشابه هر عملی انجام پیلینگ و لایه برداری نیز بدون عارضه نخواهد بود. عوارض پیلینگ نیز ممکن است در برخی بیماران ظهور کند و احتمال بروز مشکلات خفیف را افزایش دهد. بنابراین برای کاهش دادن عوارض پیلینگ رعایت تمام توصیه های پزشکی ضروری است. علاوه بر آن یکی از مهترین عوامل برای کاهش عوارض لایه برداری پوست انجام شدن عمل به روشی صحیح و اصولی است. به همین علت ضروری است که عمل توسط پزشکی حاذق و ماهر صورت گیرد تا امکان بروز عوارض نیز به حداقل برسد.

در حالت کلی می توان گفت افراد سفید پوست نتیجه ی بهتری از عمل می گیرند و در افراد سبزه ممکن است پس از عمل لک هایی بروز پیدا کند که از این رو پزشک باید با استفاده از تدابیر ویژه ای عمل را انجام دهد ضمن آنکه بیمار نیز تمام توصیه های پزشک را به کار گیرد. بیمار پس از عمل باید تا ۶ ماه از در معرض آفتاب قرار گرفتن خود داری کند و چنانچه بیرون رفتن ضرورت پیدا کرد حتما از کرم ضد آفتابی قوی استفاده کند با این حال چنانچه بیمار روزی ۲۰ دقیقه در برابر آفتاب قرار گیرد حتی اگر از ضد آفتاب نیز استفاده کند احتمال بروز لک های پوستی بسیار بالا خواهد رفت از این روست که توصیه می شود این عمل برای پوست های روشن مورد استفاده قرار گیرد. این لک های پوستی موقتی است اما احتمال اینکه به صورت دائم نیز بر پوست ظاهر شوند وجود دارد. یکی دیگه از عوارض پیلینگ قرمزی پوست است. در پیلینگ با عمق کم یک ماه در پیلینگ عمق متوسط دو ماه و در پیلینگ عمیق سه ماه قرمزی پوست تداوم خواهد داشت. یکی دیگر از عوارض این عمل بر جای ماندن جای زخم است که در پیلینگ های با عمق متوسط و زیاد طهور می کند. چنانچه این جای زخم بد شکل و غیر قابل درمان باشد, عمل ثانویه با لیزر ضرورت پیدا خواهد کرد.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 3,901
  • نظرات: 0