مراقبت از پوست مقابل نور خورشید

مراقبت از پوست مقابل نور خورشید را فراموش نکنید !

مراقبت از پوست مقابل نور خورشید را فراموش نکنید !

مراقبت از پوست مقابل نور خورشید علاوه بر آنکه از پیری زودرس جلوگیری می کند موجب پیشگیری از بسیاری بیماری ها نیز می گردد. قرار گرفتن در مقابل نور خورشید برای تامین ویتامین دی بدن مبرم و ضروری است ولی چنانچه بیش از اندازه در معرض نور خورشید قرار گیریم به همان میزان نیز پوست را مستعد درگیر شدن با بیماری ها می کنیم. اگر در روزهای آفتابی تمهیدات لازم را برای محافظت از پوست نیاندیشید پوست شما آسیب خواهد دید. پس از مدتی پوست شما طراوت خود را از دست خواهد داد و اگر این وضعیت ادامه پیدا کند موجب پیدایش و بروز لکه های پوستی می گردد. پس از مدتی پوست دیگر جوانی لازم را ندارد و چین و چروک پدیدار خواهد شد. دکتر دوریس می گوید : نور خورشید باعث افزایش روند پیری پوست می گردد. زمانی که شما به چهل سالگی می رسید کلاژن و بافت الاستیک پوست شما که در این سالها در معرض انواع عوامل آسیب زا بوده شورع به تغییر می کند و اگر در این سالها موظب پوست خود نبوده باشید این تغییرات برای شما چندان خوشایند نخواهد بود !

به یاد داشته باشید که وقتی می خواهید از خانه خارج شوید و می دانید که لازم است در معرض نور خورشید باشید یک لایه محافظ با استفاده از کرم ضد آفتاب برای پوست خود ایجاد کنید تا آسیب های نور خورشید را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید که فقط پوست صورت شما در معرض نور خورشید قرار ندارد ! پس از بدن خود نیز باید در مقابل آفتاب محافظت کنید. علاوه بر ضد آفتاب بهتر است از مصرف میوه ها و سبزیجات نیز غافل نشوید چراکه آنتی اکسیدان ها محافظی پر قدرت در مقابل نور خورشید هستند. فراموش نکنید مراقبت از پوست مقابل نور خورشید همیشگی است و اگر چنانچه بعد از مدتی محافظت را کنار بگذارید مشکلات مجدد به سراغ شما خواهند آمد.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 520
  • نظرات: 0