مرغ رژیمی مجلسی و خوشمزه

مرغ رژیمی یکی از غذاهای مورد علاقه شما خواهد شد! اصولا مرغ از آن دست خوراکی هایی است که با آن غذاهای رژیمی متنوعی می توان درست کرد. اگر از نوع کبابی یا پخت آن در فر بگذریم، در این آموزش به شما نوع دیگری از طبخ مرغ رژیمی را آموزش خواهیم داد که علاوه بر سادگی، بسیار خوشمزه و کاملا رژیمی است. در واقع این مرغ رژیمی طعمی بسیار شبیه به اکبر جوجه دارد.

با این روش پخت، شما قادر خواهید بود این مرغ را به صورت خوراک یا خورشت همراه با برنج سرو نمایید.

مواد اولیه برای تهیه خوراک یا خورشت مرغ رژیمی: 

مرغ: به میزان دلخواه

پیاز: به ازای هر مرغ ۲ عدد

ادویه شامل دارچین ، نمک، فلفل، جوز هندی، زعفران

هویج(در صورت دلخواه): یک عدد

 

طرز تهیه خوراک مرغ رژیمی:

ابتدا هویچ را تکه تکه کرده و کنار می گذاریم.

مرغ ها را تکه کرده و شسته و آن ها را نیز کنار می گذاریم تا آب ان کامل گرفته شود.

پیاز را هم در میکسر خورد کرده یا نگینی خیلی ریز میکنیم. اما آب آن را نمی گیریم.

حالا مرغ ها را با پیاز و ادویه ذکر شده در ظرف گودی ریخته و با دست یکی دو دقیقه ورز میدهیم تا آب پیاز و طعم ادویه ها به خورد مرغ برود. سپس با دست چند ضربه به محتویات ظرف میزنیم تا بهتر جا بیفتند.

حالا این مواد را به همراه هویج در قابلمه اصطلاحا جمع و جور و حتما نچسبی ریخته و درب قابلمه را میبندیم. مرغ رژیمی ما حتما باید با شعله خیلی کم بپزد. بنابراین زیر شعله را کم کرده و اجازه بدهید کم کم بپزد.

پس از مدتی خواهید دید که مرغ رژیمی ما خودش آب انداخته و درون قابلمه در میان آب خود میجوشد. بعد کم کم آب بین گوشت ها تمام شده و به مرحله سرخ شدن خواهد افتاد. تمام این مراحل باید شعله زیر مرغ رژیمی خیلی کم باشد. خیلی کم. در مرحله سرخ شدن اگر خود مرغ کمی چربی داشته باشد، این چربی از مرغ خارج شده و مرغ با این چربی کم شروع به سرخ شدن خواهد کرد. اما اگر خودش چربی نداشت در صورتیکه تمایل به رنگ و روی سرخ کردنی این مرغ رژیمی داشته باشید، میتوانید یک قاشق روغن زیتون در یک قسمت خالی کف قابلمه اضافه کنید. کما اینکه حتی اگر روغن اضافه نکنید با توجه به کم بودن زیر شعله، باز هم مرغ رژیمی شما به بهترین نحو رنگی و خوش طعم خواهد شد.

وقتی مرغ رژیمی شما پخت نوبت سرو کردن آن است. خواهید دید که یک خوراک مرغ رژیمی خوشمزه و زیبا دارید. شما برای تزئین این خوراک مرغ می توانید از فلفل دلمه ای، حلقه های پیاز، سبزی و هر چیز دیگری استفاده کنید.

نوش جان

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در هر منبع دیگر با درج لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد.

 

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , , , , , ,
  • نویسنده: زیباتن
  • بازديد: 26,476
  • نظرات: 0