سرطان پروستات

کمک یوگا در درمان سرطان پروستات مردان

ورزش یوگا از جمله ورزش‌هایی است که در تمامی جوامع طرفداران زیادی پیدا کرده و میلیون‌ها انسان روزانه جهت کنترل اعصاب و روان، از بین بردن استرس و همچنین بهبود تناسب اندام خود به این ورزش می پردازند.
یوگا ذهن و بدن است که شامل ترکیبی از حالات بدنی، تکنیک‌های تنفسی و تمدد اعصاب است.

بر اساس گزارشات به دست آمده از سوی سازمان مرکزی مکمل و جایگزینی آمریکا، بیش از ۲۱ میلیون آمریکایی تا سال ۲۰۱۲ به یوگا می‌پرداخته اند که نسبت به سال ۲۰۰۷ شامل ۳% افزایش نیز گشته است.
این تعداد یوگا کار می‌تواند در گستره‌ی عمیق تری از جوامع مختلف بیش از اینها نیز باشد.

مطالعات جدید بر این ورزش نشان می‌دهد که ورزش یوگا اثرات دیگری نیز در حفظ کیفیت زندگی انسان (از جمله مردان) دارد.یکی از اثرات مستقیم این ورزش، کمک به بهبود مردانی است که تحت درمان بیماری سرطان پروستات می‌باشند.
دکتر “نیها” رهبر ارشد این مطالعه از گروه رادیوتراپی دانشگاه پنسیلوانیا و همکارانش به تازگی اثراتی از یوگا بر درمان سرطان پروستات را یافته اند که می‌تواند منجر به بهبودی هرچه سریعتر بیمار شود.

در تحقیقات مختلفی که تا به امروز در ارتباط با ورزش یوگا منتشر شده بود، صحبت از افزایش کیفیت زندگی و همچنین بهبود علائم آرتروز به چشم می‌خورد، اما حالا به واسطه تحقیقات دکتر نیها، زوایای دیگری از خواص این ورزش کشف شده است.
در این تحقیقات به دست آمده، از انجام ورزش یوگا عاملی جهت کاهش سلول‌های سرطانی پروستات در بدن مردان و همچنین یکی از بهترین گزینه‌ها جهت التیام بخشیدن به بیماران تحت درمان این بیماری ذکر شده است.
این مسئله می‌تواند باعث افزایش محبوبیت بیش از پیش ورزش یوگا در ازحان عمومی گردد.(پس از سرطان پوست، سرطان پرورستات شایع ترین سرطان در میان مردان آمریکایی است که بر اساس این آمار از هر ۷ مرد، ۱ نفر به این بیماری مبتلا می‌شود).

در حالی که پرتو درمانی می‌تواند یک گزینه بسیار موثر جهت درمان مردان مبتلا به سرطان پروستات باشد، اما عوارض جانبی آن ممکن است کیفیت زندگی بیمار را مختل کند. به عنوان مثال حدود ۲۱ الی ۸۵% مردانی که با این روش به درمان سرطان پروستات پرداخته اند، دچار بی اختیاری در ادرار گردیده اند.

برای کاهش عوارض جانبی پس از درمان سرطان پروستات چه باید کرد؟

جواب این سوال تنها یک کلمه است و آن هم “یوگا” می‌باشد.همانطور که در ابتدای گزارش ذکر شد، یوگا موجب افزایش کیفیت زندگی می‌شود و به طور مستقیمی بر روی عوارض جانبی چنین درمان‌هایی تاثیرات مثبتی را می‌گذارد.
لازم به ذکر است که این تحقیقات بر روی ۶۸ فرد مبتلا به سرطان پروستات و همچنین در طول ۹ هفته پرتو درمانی به دست آمده است.

 

ترجمه توسط تیم ترجمه زیباتن

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم ترجمه زیباتن
  • بازديد: 521
  • نظرات: 0