خوردن خوراکی قبل از خواب چه ضرر و زیان‌هایی به بدن می‌رساند؟

خوردن خوراکی قبل از خواب چه ضرر و زیان‌هایی به بدن می‌رساند؟

آیا شما هم به خوردن خوراکی قبل از خواب هرشبتان عادت دارید؟ اگر همینگونه است پس به شما توصیه می‌کنیم این مطلب را با دقت بخوانید!

شما این را باید بدانید که خوردن خوراکی قبل از خواب شبانه شما بسیار مضر بوده و موجب به خطر افتادن سلامتی شما خواهد شد. حتی اگر خوراکی‌های سالمی نظیر سبزیجات میل کنید باز هم این ضرر رسانی به بدن شما انجام خواهد گرفت.
این امر باعث می‌شود که شما به خواب طولانی تری احتیاج داشته باشید، چربی‌ خون شما را بالا برده و در انتها نیز بیدار شدن از خواب را برای شما سخت و طاقت فرسا خواهد نمود.
همانطور که در مقالات گذشته نیز گفته شده است، خواب بخش مهمی از زندگی به شمار می‌رود. خواب اجازه می‌دهد تا مغز انسان استراحت کرده، شما رشد کنید و برای روز بعد انرژی تازه ای را بازیابی نمایید. با این حال خواب بسیاری از مردم کافی نیست که یکی از عمده ترین دلایل آن خوردن خوراکی قبل از خواب است.

توصیه می‌شود چند ساعت قبل از رفتن به خواب تلوزیون دیده و یا به هر صفحه نمایش دیگری مشاهده نمایید. علت آن هم از بین رفتن آرامش ذهن قبل از خواب است که این دلیل هم منجر به سخت به خواب رفتن خواهد شد.
درواقع این قضیه در مورد خوردن خوراکی قبل از خواب نیز صدق می‌کند. اگر شما قبل از رفتن به رخت خواب خود هر نوع مواد غذایی میل کنید، ذهن شما دوباره فعال شما و داشتن یک ذهن فعال شما را از خواب کافی دور خواهد کرد. تنها چیزی که خوردن آن قبل از خواب مشکلی ندارد، نوشیدن کمی آب است که البته در خوردن آن نیز باید حواستان باشد که بیش از حد مصرف نکنید. چرا که خوردن مقدار زیادی آب قبل از خواب موجب پف کردن صورت در هنگام بیدار شدن از خواب می‌شود.

دومین دلیلی که خوردن خوراکی قبل از خواب را به عملی زیان آورد تبدیل می‌کند، انباشته شدن چربی‌ها در بدن شما می‌باشد. زیرا در صورتی که شما چند ساعت قبل از خواب خوراکی میل کرده باشید، با پیاده روی و راه رفتن بدن شما قادر به هضم آن خواهد بود. در غیر اینصورت بدن هیچ فرصتی برای هضم نداشته و منجر به افزایش چربی‌های بدن شما خواهد شد.

آخرین دلیل زیان آور بودن خوردن خوراکی قبل از خواب نیز ایجاد مشکل در موقع بیدار شدن از خواب می‌باشد. دلیلش نیز آن است که بدن شما احساس گرسنگی نکرده و هیچ گونه انگیزه ای برای بیدار شدن از خواب در خود نمی‌یابد.

 

ترجمه توسط تیم ترجمه زیباتن

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , , ,
  • نویسنده: تیم ترجمه زیباتن
  • بازديد: 362
  • نظرات: 1