کاهش وزن با استفاده از چای

رمز و راز ۷ کیلوگرم کاهش وزن با استفاده از چای

روش‌ های بسیار زیادی جهت کاهش وزن وجود دارند که شاید خیلی از آنها پر هزینه باشند و یا نیاز به زمان زیادی داشته باشند.اما چه بهتر که در جریان زندگی روزمره خود نیز بتوانیم به کاهش وزن خود کمک رسانیم.

در این مطلب به یک راه حل بسیار مناسب و کاملاً معقولانه در جهت کاهش وزن با استفاده از چای خواهیم پرداخت.لازم به ذکر است که با استفاده از این روش قادر خواهید بود تا از شر چربی های مزاحم در اطراف شکم خلاص شوید و بدون زحمت زیادی ۷ کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهید.

نوشیدنی چای دارای خواص بسیار زیاد و مفیدی است که حتی بسیاری از محققین از آن به عنوان “نوشیدنی نجات بخش” یاد می‌کنند.

 

بر روی چای سبز تمرکز نمایید

بدون شک هر نوع چای در جای خود دارای خواص مختص به خودش می باشد، اما اگر به دنبال بهترین انتخاب باشید، باید چای سبز را برگزینید.

چای سبز به عنوان دزد سلول‌ های چربی شناخته می‌ شود و با نفوذ به لایه های چربی (به خصوص شکم و پهلو) به مبارزه با آنها می پردازد.در واقع چای سبز می تواند بهترین نوشیدنی در رژیم غذایی شما باشد.

محققان چینی بر اساس آزمایشات انجام داده دریافتند که چای سبز به طور قابل توجهی باعث کاهش غلظت تری گلیسیرید (چربی بسیار خطرناک موجود در خون) و چربی در اطراف شکم می‌شود.

 

بعد از ورزش کمی چای سبز میل کنید

دانشمندان برزیلی دریافتند کسانی که در طول هفته سه بار چای سبز میل می‌کنند، کمتر دچار آسیب‌های سلولی بعد از ورزش می‌شوند. درواقع به گفته این دانشمندان چای سبز می‌تواند بهترین ریکاوری پس از تمرینات ورزشی شما باشد.

در تحقیقات به دست آمده ذکر شده است کسی که ۴ الی ۵ مرتبه در روز چای سبز میل می‌کند، با روزی ۲۵ دقیقه ورزش می‌تواند در هر ماه حدود ۱ کیلوگرم نسبت به کسی که بدون میل کردن چای سبز همین ورزش را انجام می‌دهد، به کاهش وزن بپردازد که این کاهش وزن در طول سال بیش از ۱۲ کیلوگرم خواهد بود.

 

قبل از شام یک فنجان چای سبز میل کنید

در صورتی که شما ۳۰ الی ۱ ساعت قبل از صرف شام، یک فنجان چای سبز میل نمایید، ماده فعال چای سبز به نام EGCG موجب افزایش سطح کوله سیستوک (هورمون گرسنگی) می‌شود که در نهایت منجر به کاهش اشتهای شما خواهد شد. در واقع از چای سبز به عنوان بهترین کاهنده اشتهای طبیعی می‌توان نام برد.

 

از نوشیدن یک فنجان چای گیاهی قبل از خواب قافل نشوید

مطالعات نشان داده است که میل کردن یک فنجان چای گیاهی نظیر چای بابونه، سنبل الطیب و رازک می‌تواند سطح هورمون استرس شما را به طور قابل توجهی کاهش دهد و علاوه بر یک خواب آرام، به چربی‌های جذب شده پس از صرف شام نیز امان ذخیره شدن ندهد.

تنها با رعایت و انجام همین نکات کوچک، آسان و البته کم هزینه می‌توانید در طول یک بازه زمانی کوتاه، چیزی حدود ۷ کیلوگرم کاهش وزن با استفاده از چای را تجربه نمایید

ترجمه توسط تیم ترجمه زیباتن

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , , ,
  • نویسنده: تیم ترجمه زیباتن
  • بازديد: 2,667
  • نظرات: 0