نرمش پیش از ورزش

نرمش پیش از ورزش چه فایده ای برای سلامتی دارد ؟

نرمش پیش از ورزش چه فایده ای برای سلامتی دارد ؟

نرمش پیش از ورزش اهمیت بسیار زیادی در حوزه ورزش حرفه ای دارد, طبق تحقیقات میزان آسیب دیدگی در افراد ورزشکاری که بدون انجام نرمش اقدام به ورزش می نمایند, به مراتب بیشتر از افرادی است که با نرمش و آمادگی قبلی شروع به ورزش کردن می کنند. نرمش پیش از ورزش باعث می شود گردش خون در اندام ها بیشتر شود و عضلات و اندام های بدن آمادگی بیشتری برای کشش و فعالیت داشته باشند.

بهتر است افراد پیش از شروع به ورزش اقدام به نرمش های اولیه کنند تا بدین ترتیب برای یک روز پر تلاش و پر تحرک آماده شوند. نرمش پیش از ورزش برای جلوگیری از کشش عضلانی و آسب دیدگی عضلات بسیار مفید است. افراد ورزشکار پیش از شروع ورزش باید حرکات کششی را به طور تدریجی آغاز کنند زیرا در غیر اینصورت ممکن است با مصدومیت رو به رو شوند. بهتر است پس از شروع فعالیت های سنگین ورزشی حرکات انفجاری با ملایمت شروع شده و تا چند هفته ادامه یابد. شاید شما هم تا به حال با اصطلاح پارگی و آسیب دیدگی عضلات در ورزشکاران آشنا شده باشید . در حقیقت دلیل این رخداد آن است که بین انقباض لحظه ای و فشار وارد بر عضله هماهنگی وجود ندارد و در این حالت پارگی عضلات اتفاق می افتد. به طور کلی نرمش کردن باعث هماهنگی بیشتر بین عضلات می شود و بدین صورت سیستم های عصبی و عضلانی در ورزشکاران تقویت می گردند. نرمش کردن نه تنها در ورزشکاران بلکه در افراد عادی نیز می توان بسیار مفید واقع شود . طبق تحقیقات نرمش های ملایم مثل پیاده روی می تواند باعث کاهش بروز بیماری هایی چون فشار خون, چربی خون و بیماری های قلبی در افراد شود. پس هیچگاه نرمش کردن را فراموش نکنید حتی اگر در حد یک پیاده روی ساده, بالا و پایین رفتن از پله ها و یا حتی بازی کردن با کودکان باشد.

گردآوری : http://zibatan.ir

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها: , , , , ,
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 1,845
  • نظرات: 0