7راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

۷راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

۷ راهکار موثر بر جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم غذایی

یکی از اساسی ترین دلواپسی های اشخاص در رژیم های کاهش وزن، لاغری صورت می باشد. به این معنی که؛ کمتر دیده می شود کسی رژیم غذایی و برنامه ورزشی خود را عوض کند اما ، لاغری صورت را تجربه نکرده باشد. بانوان می گویند که لاغری صورت مسبب نابودی زیبایی آن ها می شود و از کلمه “پیر شدن” جهت شرح شرایط خود بهره مند می شوند. اما اکنون این سوال مطرح می شود آیا کاهش وزن بدون لاغری صورت شدنی است؟!
در این مطلب از زیباتن شما را با ۷راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری آشنا می کنیم.

پیامد های کاهش وزن

استفاده از دمنوش های لاغری، کنار گذاشتن یک ماده خوراکی خاص، استفاده از برنامه های غذایی سخت و … شیوه های رایجی هستند که اشخاص جهت برطرف کردن کردن چربی های شکم، پهلو و ران ها به آن متوسل می شوند . احتمالا دلیل عمده برای انجام این اشتباهات ، آگاهی نداشتن مردم از روند صحیح کاهش وزن است.
قبل از آنکه بفهمیم کاهش وزن بدون لاغری صورت شدنی است یا نه، باید بفهمیم چطور لاغر می شویم و این چربی های سوزانده شده کجا می روند و آیا چربی سوزی موضعی امر شدنی است یانه ؟

 7راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

7راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

در اصل برنامه غذایی با مقصود لاغری، بدن را با فقدان انرژی دریافتی رو به رو خواهد کرد تا مصرف ذخایر بدنی کربوهیدرات، چربی و پروتئین زیاد شود. دست یافتنی ترین ذخایر بدن، کربوهیدرات ها هستند. در اصل کربوهیدرات سوخت متداول بدن است و به سهولت در دسترس بدن است. اما به یاد داشته باشید ، در صورتی که رژیم شما کربوهیدرات لازم بدنتان را تامین نکند، سوخت رسانی به بدن دچار اختلال خواهد شد.
زمانی که ذخایر کربوهیدرات کم می شوند بدن به سراغ چربی ها و سپس به دنبال پروتئین ها می رود. مصرف بیش از اندازه پروتئین به عنوان سوخت اصلی، از حجم عضلات کم می کند و عکس المعمل های شیمیائی زیادی را به تاخیر می اندازد. پس استفاده دست کم ۰٫۸ گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن، بسیار مهم است.
هر برنامه غذایی که استفاده هر کدام از منابع ذکر شده را به طور تمام و کمال کنار بگذارد ، اشتباه و غیر اصولی اطلاق می گردد.

چربی سوزی

چربی سوزی یک روند دشوار و مبهم است که در خصوص کاهش وزن بدون لاغری صورت، بحث برانگیز است. سلول های چربی که به آن ها آدیپوسیت می گویند، با کم شدن چربی بدن نابود نمی شوند و یا حتی برای سوزانده شدن به عضله وارد نمی شوند. متاسفانه ذکر این نکته حائز اهمیت است که آن ها سر جای خود، یعنی بر عضله، زیر پوست و … به جا می مانند و به این دلیل زمانی که چربی بدنتان بالا می رود ، عضلاتتان به چشم نمی آیند و یا سلولیت هایی که بانوان همیشه از بودن آن ها در شکم، بازو، باسن و… ناراحت هستند ، نشان دهنده این بحث است.
چربی ها به شکل تری گلیسیرید در سلول های چربی انباشته شده اند و در زمان کاهش وزن، این سلول ها نابود نمی شوند بلکه خالی شده وکوچک تر می شوند و با جریان خون به سایر بافت ها انتقال می یابند. به این خاطر زمانی که بدنتان چربی های خود را از دست می دهد، شما لاغر تر دیده می شوید. پس تمامی اشخاص سلول های چربی دارند، اما تعداد و سایز آن ها با دقت به ژنتیک، تغذیه، ورزش و… باهم فرق دارد.
خالی کردن سلول های چربی که سبب لاغری شما می شود، امر آسانی نیست. کم شدن کالری دریافتی و زیاد شدن مقدار عملکرد سبب تحریک هورمون هایی مانند HSL و LPL می شود که اثر زیادی بر آزاد شدن چربی از سلول های چربی دارد. از سمت دیگر، ورزش و کارکرد بدنی، سرعت آزاد شدن چربی را زیاد می کند. به این دلیل ، توصیه زیباین برای کاهش وزن، تغذیه صحیح و تمرینات ورزشی مناسب در کنار هم است.

پیشگیری از لاغری صورت در رژیم

پیش از هر چیز باید بگوییم که چربی سوزی موضعی رخ نمی دهد. به طور مثال اشخاص که دلواپش چاقی شکم و باسن خود هستند ، بعد از آغاز فرآیند لاغری، امکان دارد دست و پاهایشان هم لاغر شود در صورتی که مانند قبل شکم دارند. پس نمی شود گفت کاهش وزن بدون لاغری صورت کاملاً شدنی است.
چربی از تمام قسمت های بدن سوزانده می شود، پس طبیعی است که صورت هم در روند کاهش وزن لاغر شود. اما در همه حال برای جلوگیری از مشکلاتی که برای ما مطلوب نیستند راه کار هایی وجود دارد. قبل از آنکه از راه کارهای درمان لاغری صورت آگاه شوید ، بهتر است از مواردی که سبب لاغری صورت می شوند آگاه شوید. این عوامل شامل:

-از بین رفتن کلاژن ها

کلاژن ها به طور طبیعی بعد از ۳۰ سالگی فرایند کاهشی پیدا خواهند کرد. اما رعایت یک برنامه غذایی صحیح در طی زندگی این امکان را فراهم می کند که از میزان آن کاسته شود.

-بالا و پایین شدن وزن و رژیم های یویو

زمانی که به طور پی در پ چاق و لاغر می شوید، عضلات صورت شما دائما در شرایط انقباض و انبساط است. این بحث بر عضلات صورت اثر دارد و در انتها روند کلاژن سازی را کند می کند.

-استرس، بیماری و افسردگی

هر کدام از این موارد با ترشح هورمون هایی ویژه، بر سیستم عصبی اثر می گذارند و شتاب لاغری شخص را با طرق ناصحیح زیاد تر می کنند که در خیلی موارد لاغری صورت را در پی دارد. برای کاهش وزن بی لاغری صورت، اول باید سلامت روان خود را هم ضمانت کنید.

۷ شیوه آسان جهت پیشگیری از لاغری صورت در زمان کاهش وزن

عوامل اثر گذار بر بهبود لاغری صورت در زمان کاهش وزن عبارتند از:

-رعایت رژیم های اصولی و صحیح

رژیم غذایی اصولی و مناسب رژیمی است که با سبک زندگی، سن، بیماری و … برای هر شخص هماهنگی داشته باشد.

– استفاده آب کافی

بخش اعظم عضلات را آب تشکیل داده است .آب رسانی به پوست و عضلات امکان شادابی و نشاط پوست را فراهم می کند. صورت و عضلات هم، شامل این قاعده می شوند.روزانه ۱۲-۸ لیوان آب را در برنامه خود قرار دهید.

– لاغری به شکل آرام آرام و مداوم

کسب یک برآیند مطلوب زمان زیادی می خواهد. همه افرادی در یک شب به موفقیت دست نیافته اند. پس برای کم کردن وزن عجله نداشته نباشید و آگاه باشید که بهترین شکل کاهش وزن، کم شدن ۱۰ درصد از وزن بدن در طی ۶-۵ ماه است.

– ورزش و عملکرد بدنی منظم

بسیاری از افراد تنها به خاطر کاهش وزن و لاغری است که ورزش می کنند و به بخش سلامتی آن توجهی نمی کنند. اما مورد با اهمیت این است که ورزش، عکس العمل های های تخریب کننده سلول های بدن را به تاخیر می اندازد. بعضی از این عکس العمل ها سلول های پوستی را هم در بردارد. پس ورزش سبب شادابی پوست صورت هم می شود.

 7راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

7راهکار برای جلوگیری از لاغر شدن صورت در رژیم لاغری

– استفاده میوه و سبزیجات

فیبر، کلمه ای نام آشنا برای تمامی افرادی است که در پی لاغری می باشند. اما این ماده نه فقط به لاغری شما کمک می کند بلکه سبب حفظ نشاط و نرمی پوست می شود. هویج، مطلوب ترین ماده خوراکی است که در این دسته قرار دارد.

– استفاده جوانه گندم

جوانه گندم همراه با سالاد و یا ماست قادر است احتیاجات بدن به ویتامین هایی مانند E و خانواده B را برآورده کند. این دو ویتامین در آب رسانی به پوست اثر بسزایی دارند. به این خاطر استفاده جوانه گندم برای شادابی پوست صورت انتخاب مناسبی است.

-استفاده آجیل

مصرف کمی از مغز ها، در صورتی که به شکل خام و بی نمک استفاده شوند اهمیت بسیار زیادی برای برآورده کردن ویتامین های بدن دارند. این ویتامین ها می باشند که قسمت اعظم سلامت و زیبایی ما تشکیل می دهند.

سخن پایانی

چربی سوزی در برنامه لاغری به شکل موضعی رخ نمی دهد . پس متوقف کردن چربی سوزی در یک قسمت خاص مثل صورت، کاری نشدی به حساب می آید. اما برای بهتر شدن لاغری صورت و جلوگیری از این رخ داد، شیوه های ساده و اثر گذاری وجود دارد که پیش تر آن را ذکر کردیم .
کاهش وزن بدون لاغری صورت و هر چیزی که با این اسامی به شما ارائه می شود، تنها جنبه تبلیغاتی دارد. درمان لاغری صورت شدنی است اما پیش از آنکه به دنبال جراحی و دارو و لوازم های آرایشی در بردانده ویتامین ها بروید از ترفند های چاق شدن صورت که در این مقاله ذکر شد استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

عسل برای چاقی صورت
چاق شدن صورت با ۱۳ روش طبیعی

این مطلب اختصاصی زیباتن بوده و استفاده از آن در سایر منابع، صرفا با لینک هدایت شونده به این صفحه امکان پذیر می باشد برچسب ها:
  • نویسنده: تیم زیباتن
  • بازديد: 866
  • نظرات: 0